10 Kasım sözleri: Atatürk resmi ve en farklı 10 Kasım mesajları

10 Kasım sözleri: Atatürk resmi ve en farklı 10 Kasım mesajları

Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini kapatmasının 82. senesinde resimleri ve sözleri ile anılıyor. Facebook ve Twitter aracılığı ile Atatürk resimleri ve sözleri içinden en güzel ve anlamlı olanları sevdiklerine göndermek isteyen yurttaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. İşte, fotoğraflı paylaşımlarınızda kullanabileceğiniz Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ve resimleri

Görevi boyunca düşmana karşı cephede savaşan ve Cumhuriyetimizin kuruculuğunu üstlenen Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 2021 Çarşamba günü bıraktığı sözleri ve resimleri ile minnetle yad edilecek. Atatürk’ün sözleri ve resimleri aracılığıyla Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duygularını göstermek isteyen birçok kişi, internet üzerinden en güzel 10 Kasım Atatürk sözleri ve resmi için araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. İşte, paylaşımlarınızda yer verebileceğiniz birbirinden güzel ve anlamlı Atatürk resimleri ve sözleri

10 KASIM MESAJLARI SÖZLERİ!

Kasımda aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı hatırlatır. 10 Kasım 193∞.

YouTube video

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.

Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen yıllarda boşluğun hiç dolmadı.

Her 10 Kasım’daki gibi bu sene de atamızı özlem ve saygıyla anıyoruz kendisine ve silah arkadaşlarına rahmet diliyorum…

Ankara Sözleri sayfamızı gördünüz mü?

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. Yıllardır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SÖZLERİ VE FOTOĞRAFLARI

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür.

En Güzel Atatürk Sözleri Resimli sayfamızı gördünüz mü?

Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Türkiye halkı asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı hayatın şartı kabul etmiş bir milletin kahraman evlatlarıdır. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, en hakiki mürşit bilimdir, fendir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]