15 Temmuz mesajları ve sözleri için en güzel seçenekler! 2020 15 Temmuz şehitleri anma ve kahramanlık mesajları

Hain darbe girişiminin üstünden 4 sene geçti. Demokrasiye, bağımsızlığına. özgürlüğüne bağlı olan aziz Türk milleti bir kere daha darbecilere hainlere boyun eğmedi. 15 Temmuz gecesi camilerden sela sesleri duyulurken binlerce yurttaş bulunmuş olduğu ilin meydanlarına sokaklarına indi. Darbeci hainlere geçit vermemek için tankların tüfeklerin önüne uzandı. Canını malını bu uğurda ortaya koyan darbecilerin yanında saf tutmayan binlerce asker ve polis ile el ele hainlere pis emellerini gerçekleştirilmesine izin verilmedi 251 kahraman vatan çocuğu o gece tanık oldu 2196 vatandaşımız ise bu gecede gazi oldu. İşte 15 Temmuz şehitleri anma ve kahramanlık mesajları…

15 Temmmuz 2016’da FETÖ tarafınca hain darbe girişimi gerçekleştirilmeye çalışıldı. Vatandaşların ve kolluk kuvvetlerinin bağımsızlıklarına olan düşkünlükleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile o gece binlerce birey hainlere vatanı ve bağımsızlığı bırakmamak için sokaklara ve meydanlara döküldü. Ülkenin dört bir yanında sokaklarda tankların tüfeklerin önüne yatan binlerce birey hainlere geçit vermedi. Onlarca kahramanlık öyküsünün yazıldığı 15 Temmmuz gecesinde 251 vatandaşımız istiklal ve ve özgürlüklerine sahiplenmek uğruna şehit oldu. 2196 vatandaşımız bu gecede gazi oldu. İşte 15 Temmuz kahramanlarını anma mesajları ve sözleri…

15 TEMMUZ SÖZLERİ VE MESAJLARI

Bu ulus demokrasiyi 15 Temmuz’da tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi ulusal iradeyi hiçe sayanlar sadece şeyi hesaba katmadı; hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir! Bayrağımızı indirtmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim.

Bir memleketin saha bakımdan büyüklüğü onun reel büyüklüğünü anlatım etmez ve bir milleti ulus meydana getiren arazisi değildir.

Darbe girişimine göz yummayan Türk milleti hep var olsun. 15 Temmuz Şehitleri unutulmasın.

Bayrakları bayrak meydana getiren üzerindeki kandır. Toprak, şayet uğrunda ölen var ise vatandır. Bütün şehitlerimizin Ruhu şad olsun.

249 Şehit daha 249 çift göz daha kapanmış oldu hayata. 249 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 249 baba daha ağladı evladına.

15 Temmuz’da evinde basit oturmaktansa Ülkesi için ölmeyi yeğleyen bir millettir Türkiye.

Şehidim ruhun göklerde nöbette, kanın al bayrakla en yükseklerde.

Vatanımız için şehit olmuş 249 ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler ölmez Vatan bölünmez.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar benzer biçimde duranlarındır. Bir tarih süresince, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

15 TEMMUZ MESAJLARI

15 Temmuz mücadelemizin zirvesi, şanlı milletin zaferidir!

VATAN için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz. 15 Temmuz Şehitlerini anıyoruz

Ne yaparsınız, vatan aşkı ruhumuzda var.

Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir insanı, bir insan da bir ülkeyi kurtarmış olur.

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.. Bir hilâl uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor…”

Allah bizlere tekrar 15 Temmuz benzer biçimde bir ihanet yaşatmasın. Fakat hainler de şunu unutmasın… Ulus bu alçaklara daima lüzumlu dersi verecektir.

Bayrakları bayrak meydana getiren üzerindeki kandır. Toprak, şayet uğrunda ölen var ise vatandır. Bütün şehitlerimizin Ruhu şad olsun.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar benzer biçimde duranlarındır. Bir tarih süresince, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]