İki mensubu ile alakalı endişelerini dile getiren firma, eski iki çalışanın ticari sırları çalarak memleketleri Çin’e kaçabileceğini iddia etti. Eski çalışanlardan Xiaolang Zhang, Apple’nin sürücüsüz çalgı programında çalmış olduğu bilgisi de edinildi.

KAÇMA RİSKLERİ BULUNUYOR

Teknoloji sırları casusluğu yapmış olabilecekleri iddia edilen Xiaolang Zhang ve Jizhong Chen için ABD Birleşik Devletleri Şimal Kaliforniya Bölge Mahkemesi savcıları da bir izahat yapmış oldu. Savcılar, ikilinin kaçma riski olduğunu ve izlenmeleri icap ettiğini belirtti.

ÇİN’E KAÇARKEN YAKALANDI

Savcılar tarafınca meydana getirilen açıklamada, Zhang’ın, Apple’nin sürücüsüz çalgı programındaki gizli saklı projeleri çaldırmış olduğu iddia edildi. Suçlamaların muhatabı olan Zhang, geçen sene San Jose Havalimanı’ndan Çin’e kaçarken yakalanmıştı.

SUÇLAMALARI REDDETTİLER

İddiaların merkezindeki Zhang ve Chen ise mevzuyla alakalı bitirdikleri açıklamada bütün iddiaları reddetti ve kendilerine haksızlık yapıldığını belirtti. Suçlanan ikili ilk aşamada tutuklandı sadece bir müddet sonra kefaretle özgür bırakıldı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]