Aquaman

Aquaman – Bilim Kurgu Filmleri

Aquaman – Bilim Kurgu Filmleri, Aslında bu film bilim kurgu filmleri dalında değil aksiyon / macera dalında gözüküyor. Ama biz bilim kurgu hayranlarının arayıp da bulamayacağı efektlere sahip olması nedeniyle bu filmi siz bilim kurgu filmleri hayranlarıyla buluşturdum. Bazen hangi filmin bilim kurgu filmi olarak ele alınacağına ve hangisinin olmadığına karar vermek zor olabilir. Sadece en iyi bilim kurgu filmleri değil aksiyon, gizem, süper kahraman vb. gibi çeşitli türlerdeki filmleri de size tanıtmaya devam edeceğiz.

YouTube video

Kahramanımız Arthur’un, deniz feneri bekçisi babası ile Atlantis Kraliçesi annesinin tanışmaları tesadüf eseri olur. İnsan ve Atlantis kanından doğan Arthur Curry (Jason Momoa), elinden geldiğince ihtiyacı olanlara yardım etmek için yeteneklerini kullanmaktadır. Bununla birlikte, Mera (Amber Heard) adlı bir Atlantisli, Atlantis’in hükümdarı ve Arthur’un üvey kardeşi olan Kral Orm’un (Patrick Wilson), sinsi planlarından rahatsız olmaktadır. Kral Orm derinlerin sakinlerini birleştirmek ve yüzey dünyasıyla savaş yapmak için komplo kurmaktadır. Kralın planları Arthur’un, tahtın gerçek varisi olduğu ortaya çıktığında altüst olur.

Aquaman – Bilim Kurgu Filmleri

Üvey kardeşi yeryüzünün karada yaşayan sakinlerini yok etmeye hazırlanırken ve intikamcı siyah Manta (Yahya Abdul-Mateen II) onu avlarken, Arthur sadece Atlantis Kralı rolünü üstlenmekle kalmaz, aynı zamanda hem kara hem de deniz kahramanı olarak karşımıza çıkar: Aquaman. Filmde ayrıca Willem Dafoe, Nicole Kidman, Dolph Lundgren ve Temuera Morrison yer alıyor.

Bu filmde bize bire bir savaş, açık alan savaşı, büyük ölçekte savaşlarla ilgili görsel şov sunuluyor. Karada ya da okyanusta olsun, her biri mükemmel bir şekilde yapılır. Ayrıca, tüm bu şovları sadece Aquaman yapmıyor. Ortağı Mera’nın bazı yaratıcı ve müthiş savaşları var. Film yapımcıları, her ana karakterin filmde parlaması için bir şansa sahip olmasını sağlamak için kesinlikle zaman ayırdılar.

https://www.facebook.com/bilimkurgufilmlerilistesi

Bununla birlikte, en iyi şey süreklilik konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Bu günlerde birçok film izleyicisinin süper kahraman filmleri hakkında sahip olduğu sorun, bunların çoğunun önceki filmlerin arka planı ve tarihi hakkında bilgi gerektirmesidir. Örneğin, “Avengers: End Game” inanılmaz bir film olsa da, daha önceki serinin diğer filmlerini görmediyseniz, karakter bilgileri ve zaman söz konusu olduğunda kaybolacaksınız. Bu “Aquaman ” için bir sorun değil. Film, kahramanımız hakkında bilmeniz gereken her şeyi sağlar ve gerisini bir hikaye içinde anlatmaya odaklanır.

Ben Efsaneyim – Bilim Kurgu Filmleri

“Aquaman”, bazı dillerle birlikte bilimkurgu şiddeti puanı PG-13 olarak derecelendirilmiştir. Genel olarak, bu her yaştan film izleyicileri için bir süper kahraman filmi. Aksiyon, hikaye ve hatta efektler herkes için unutulmaz bir gişe rekorları kıran yapmak için bir araya geliyor. Bu yüzden “Aquaman”için son skor 10 üzerinden 9!

Vizyona Giriş Tarihi : 28 Aralık 2018
Süre: 2s 24dk
Tür: Bilimkurgu, Fantastik
Yönetmen James Wan
Oyuncular: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe
Ülke ABD
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]