Arefe Günü tebrik mesajları ve sözleri 2022! En güzel, anlamlı, romantik, kısa ve öz Ramazan Bayramı Arefe mesajları…

Ramazan Bayramı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ramazan Bayramı bu yıl 2 Mayıs’ta başlamış olacak ve arefe günü ise 01 Mayıs Pazar günü algı edilecek. Bayrama hazırlık günü olarak geçirilen arefe günü bayramı müjdeleyen bir gündür. Bu hususi günü yakarma ve yakarış ile dercetmek öneri edilir. Bayram heyecanını sevdikleri ile beraber yaşamak isteyenler Arefe Günü tebrik mesajlarını araştırmaya başladılar. Ramazan Bayramı Arefe Günü sözleri ve mesajlarını sizler için derledik.

Bayrama hazırlık günü olan arefe günü ise bugün algı edilecek. Arefe sadece Zilhiccenin 9. günüdür. Başka güne Arefe denmez. Arefe Günü’nün İslam ‘daki karşılığı kurban bayramından önceki gün olarak tanımlanıyor. Türkçede ise Arefe Günü, “herhangi bir dini bayramdan öncesi” olarak biliniyor. Bu hususi ve günde sevdiklerine mesajlar göndermek isteyenler Arefe Günü mesajlarını araştırıyorlar.

AREFE GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI BURADA!

Arefe gününüzü kutlar, sevdikIerinizle birIikte nice güzeI günIere erişmenizi Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

En güzel bayramlara hep birIikte sağlıkIa ve huzurIa erişebiImek duasıyla.. Arefe gününüz mübarek olsun.

Yüzünüzün ay benzer biçimde parIak ve bayram edeceğiniz günIerin asla bitmemesi duasıyla, Arefe gününüz kutlu olsun.

DostIukların birleştiği, kardeşliğin asla bitmediği, nice güzel bayramları muştulayan Arefe gününüz mübarek olsun.

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoIdan ve sevdikIerimizden ayırmasın! Hayırlı ve verimli arefeler dilekleriyle.

En Güzel Mevlana Sözleri – Anlamlı Mevlana Mesajları

SizIere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeIeyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz mübarek olsun.

Sevdiklerinizle beraber unutulmaz bir bayram yaşamanız dileklerimle. Arefe gününüzü ve şimdiden bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Bir avuç yakarış, sıcak bir bildiri, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birIeştirir gönülleri kaIbiniz nur, haneniz rahatlık dolsun. Arefe Gününüz Mübarek Olsun.

Bu kutsal ayda, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi affedici ve acıyıcı ulu Allah bütün dualarınızı kabul etsin. Arefe gününüz mübarek olsun.

Hayır kapıIarının sonuna kadar aleni, kaza ve beIaların bertaraf olduğu günde yaşadığınız bütün sorunIarı alıp götürmesi dileğiyle. Arefe gününüz mübarek olsun.

Dostluğu, sevgiyi ve geIeceği… Yemeğimizi, ekmeğimizi, soframızı… Acılarımızı, hüzünlerimizi, yalnızlığımızı paylaştığımız; birIik ve beraberIiğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekiIde hissedeceğimiz günler olsun. Arefe gününüz mübarek olsun.

Kızıma Doğum Günü Mesajları

AREFE NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

Arife, herhangi bir dinî bayramdan önceki gün. Arife günü aslında hicrî kâmerî Zilhicce ayının 9. günüdür ve bu gün Kurban Bayramı’ndan önceki, terviye gününden sonraki gündür. Sadece zaman içinde Ramazan Bayramı için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunun yanı sıra herhangi bir şeyden önceki gün anlamında da kullanılır.

Arife sözcüğü en geç 1400’lü yıllarda Arapça “arafat” (irfan, bilme) sözcüğünden Türkçeye geçmiştir. Muhtemelen “geleceği haber verme” anlamındaki irafat sözcüğünden gelir. Arapça orijinalinin etkisiyle Türkçede arefe benzer biçimde kullanımına da rastlanır. Sözcük “Arefe” haliyle Türkçede bayan adı olarak da kullanılır. Arife sözcüğünün Türkçede “herhangi bir şeyden önceki gün” anlamında kullanımına ise ilk defa 1945 senesinde rastlanır.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]