Ben Efsaneyim

Ben Efsaneyim – Bilim Kurgu Filmleri

Ben Efsaneyim – Bilim Kurgu Filminde, Robert Neville ( Will Smith ) parlak bir bilim insanıdır, durdurulamaz, tedavi edilemez ve insan yapımı korkunç virüs ile mücadele eder. Neville, bir şekilde bağışıklık kazanmış durumda, şimdi New York City’de hayatta kalan son insan o … Ve belki de dünyada kalan son insan. Ama aslında o yalnız değil.

Bu filmdeki zombiler diğer zombilere göre çok farklı. Ancak geceleri ortaya çıkabiliyorlar ve en önemlisi ise plan kurabiliyorlar.

YouTube video

Etrafı “Enfekte” – yalnızca karanlıkta var olabilecek etobur zombilere dönüşen ve yolundaki herhangi birini ya da herhangi bir şeyi yiyip bulaştıracak olan veba kurbanları ile çevrilidir.

Üç yıl boyunca Neville, günlerini yiyecek ve erzak arayıp radyo mesajları göndererek geçirdi. Orada olabilecek başka kurtulanları bulmak için umutsuzca. Bu arada, enfekte olanlar gölgelerde pusuya yatarak, Neville’in her hareketini izler ve ölümcül bir hata yapmasını bekler. Clara – Bilim Kurgu Filmleri

Belki de insanlığın son umudu Neville, geriye kalan tek bir görevle yönlendirilir. Kendi bağışıklık kanını kullanarak virüsün etkilerini tersine çevirmenin bir yolunu bulmak. Ama onun kanı aynı zamanda enfekte avıdır ve Neville sayıca üstün olduğunu ve zamanının hızla tükendiğini bilir.

Ben Efsaneyim Künyesi

Orjinal Adı: I am Legend
Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Will Smith , Alice Braga , Salli Richardson-Whitfield , Willow Smith , Charlie Tahan
Resmi site: www.iamlegend.com
Yıl: 2007

Will Smith Kimdir?

Will Smith, 16 yaşında Jeff Townes ile tanıştıktan sonra ikili, DJ Jazzy Jeff ve The Fresh Prince olarak oldukça başarılı bir rap kariyerine başladı.

Smith, 12 yaşında rap yapmaya başladı, Grandmaster Flash gibi kahramanları taklit etti, ancak tekerlemelerini daha sonra ticari markası olacak bir komedi unsuruyla renklendirdi. Smith, 16 yaşında geleceğin işbirlikçisi Jeff Townes ile bir partide tanıştı. Çift arkadaş oldu ve ikili DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince doğdu.

Will Smith  , Bad Boys (1995) ve Independence Day (1996) ile Hollywood A’dan önce, altı sezon boyunca The Fresh Prince of Bel-Air ‘de rol aldı . O zamandan beri Men in Black (1997) ve Hitch (2005) gibi popüler filmleri yönetti ve Ali (2001) ve The Pursuit of Happyness (2006) için Oscar adaylıkları kazandı. Smith ayrıca Suicide Squad (2016) ile aksiyona dönmeden önce Concussion (2015) için beğeni topladı.

En iyi bilim kurgu filmleri

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]