Amerika’nin eyaletinin Charles City kentinde enstruman kullanan 18 yaşındaki Gael Salcedo, birden aracın kontrolünü yitirdi. Buzlanmaların olduğu yolda kayan enstruman nehire düştü. Kendine ulaşınca etrafına bakan delikanlı her şeyin puslu bulunduğunu görür görmez Winnebago Nehri’ne düştüğünü anlamış oldu.

ÇARESİZ KALDI

Salcedo, “Nerede olduğumu, nereye gittiğimi bilmiyordum. Ne yapmam icap ettiğini de. Düşünebildiğim tek şey ölmek suretiyle olduğumdu” dedi.

Delikanlı,ilkin aracın camlarını aşağı indirdi. Sesini duyan yoktu. Buz ve su etrafını sarmıştı. Dondurucu bir soğuk vardı. Telefonunu bulamayan gencin aklına bir düşünce geldi. O da Siri’yi kullanmaktı. Birden “Siri 911’i ara” diye bağırdı ve bu çağrısı nihayetinde vaka yerine itfaiye ekipleri gelmiş olarak genci kurtardı.

OLAY ANINI ANLATTI

Salcadeo, o an yaşadıklarını şöyleki söyledi:

“Ellerim donuyordu. Bacaklarımı hissedemiyordum. Daha çok savaşım etmeliydim fakat su oldukca güçlüydü. Sonrasında Siri bana yardım etti. Bütün gücümü sudan çıkmak için kullandım.”

Gael Salcedo ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü ve birkaç saat sonrasında da taburcu edildi. Öte taraftan yetkililer gencin aracını kurtarmak için vaka yerinde emek harcama başlattı.

Haber Videosu

: Buz tutmuş nehire düşen genci Apple’ın “Siri” özelliği kurtardı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]