Ana sayfa sozler Can Yakan Sözler

Can Yakan Sözler

67
0
Can Yakan Sözler
Can Yakan Sözler

Sayfa İçeriği: Romantik Can Yakan Sözler, Can Acıtan Ayrılık Sözleri, Can Yakan Sözler Feysbuk, Can Yakan Sözler Kısa, Can Yakan Sözler 2017,  Anlamlı Can Yakan Sözler

En güzel sözleri hazırlamış olduğumuz bu güzel sayfalarda şimdi de sizler için en güzel can yakan sözleri yapmaya çalıştık. Bu sayfada yer edinen can yakan sözleri facebooktan paylaşabilirsiniz.

CAN YAKAN DUYGUSAL SÖZLER

Manşet: Ağlamak ruhun kanama şeklidir. Sargısı yok, çaresi yok, nedeni var!


Beni candan usandırdı cefâdan yâr usanmaz mı? Felekler yandı âhımdan murâdım şem’i yanmaz mı?

Biliyorum, sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya sana doğru dar. Fakat dayan yüreğim. Dayan ki her gecenin ne olursa olsun bir sabahı var.

Her yüreğin bir yakanı, hayallerini yıkanı var.

Bugün senin için bir şey yapmıyorsam, dün elimden geleni yaptığım içindir.

En fena kimsesizlik, kendinle barışık olmamaktır. Mark Twain

Sabredin! Hüzünsüz bir sevinç ve darlıksız bir bereket olmaz. Abdülkadir Geylani

Kim bilir bizim kaderimiz üzgün olmaktı başkaları sevinçli olsun diye.

Ya arsız olacaksın bu dünyada yahut gamsız. Ya banane demeyi öğreneceksin yahut sanane.

Niçin sancılar noksan olmaz, iyi insanların yüreğinden. Nazım Hikmet

Gözüm gözüne değmeden yazdığım şiirlerim melal. Varsın değmesin razıyım ey yâr böylesi daha helal!

Cam kırıkları gibidir ara ara kelimeler, ağzına dolar insanoğlunun. Sussan acıtır, konuşsan kanatır. Oğuz Atay

Umutlara kanma umutlar bigün imkânsızlaşır, yaşamı tozpembe oturuyorum sanma her renk bigün siyahlaşır.

Ey aşıklara mekan olan koca dünya sen döndükçe ben ağlayacağım insanlara aşıklara uzaktan bakacağım.

Ne dostuma güvenir oldum bu hayatta ne de sevgilime tamamı vuruyor arkandan günün birinde nalet olsun hepsine.

Bir sen vardın bir de rüzgâr, her şeyimdin bir zamanlar. Senden sonrasında ben de bittim. Her yanım sen, gözümde yaşlar.

Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana doğru olan sevgim. Sen hep bıraktın; bense hep arkandan ağladım. Can Yücel

Aşk acısını da öğrendik bu saatten sonrasında sevmek mi kaldı hayatımızda? Canımızı aldırlar nihayetinde sevmek yok tekrar!

Gece ne kadar karanlıksa, yıldızlar o denli parlaktır. Derdin ne kadar derinse, Allah’ya o denli yakınsın! Dostoyevski

Bu dünyaya sevmek sevilmek ve ekmek için geldik ekmeği bulduk fakat sevmek sevilmek bizi ekmeğimizden etti.

Birini seveceksen, onu her şeyinle sevme! Şu sebeple bittiğinde onu unutamamana değil unutamayacak kadar fazlaca sevdiğine yanarsın!

Bir muammadır “AŞK”, kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fukara gönlüne katılan aş, kiminin de bakış açısından akıtılan yaştır “AŞK”.

Fazlaca saçmaladım, bağışla. İnsanın kalbi darmadağın olunca, başı da karışıyor. Mümkünse, söylediklerimi unuturken beni aklından çıkarma.

Varlığınla başlamış olan bir günün yokluğunla bitmesine alışamadım, kafamda bulunduğunun yarısı kadar başucumda olsaydın asla sensiz kalmazdım!

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, tamamı parlıyordu, tamamı gökteydi. Fakat ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim?

Sen nerden bilirsin ki sadece olmayı. Tek başına yürüdün mü o yollarda üşüyerek. Ben kendimi sarmalarken kendime. Sen başka kollarda uyandın.

Çektim duygularımı hayatından şimdi git kime istiyorsan ver duygularını sormam niçin diye! Fakat unutma adımı hatırlayacaksın her hareketinde!

Gül benzer biçimde kokan tenine aldandım, güzel gülüşlerine yakalandım, feyk laflarına inandım, şimdi acılarla savaşıyorum anılarımla beni bıraktın.

Hayatım sessiz bir film benzer biçimde oyuncular var ses yok, hepsinin sesini kıstım kendim yaşayacağım hayatımı artık hiç kimseye eniyibilimkurgufilmleri.net ne el nede bel bağlayacağım.

Birazcık buruk bir his yüklenirse yüreğine gözlerin ara sıra takılırsa uzaklara kulakların aniden çınlarsa bilesin bir yerlerde delice özleniyorsun.

Bir şiir yaz bana içerisinde alabildiğince saadet olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun ya da bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

Gönül delidir. Zoru seçer. Kalp mahkûmdur. Ümit iste. Göz ufuktur. Yâri gözler. Dil dilsizdir. Söz talep eder. Aşk imkânsızdır. Güç talep eder. Sevda zor olsa gerek. O da yürek talep eder.

Örselenmiş bir çocukluk işte benim tüm hikâyem. Kaç sevda geçse de üstünden bu yıkıntıları onaramazsın istersen asla başlamasın geç kalmışız birbirimize, yanlış kapılarda geçmiş bunca sene dönemeyiz artık ilk gençliğimize, istersen asla başlamasın söz verelim kendimize.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here