Canan Karatay’dan gribe karşı Tirşik Çorbası

İç rahatsızlıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr.Canan Karatay’ın da yüksek dozda antioksidan içermesi sebebiyle gribe karşı önerilmiş olduğu “tirşik çorbası”, Kahramanmaraş’ta ortalama 5 bin kişiye davullu zurnalı şölenle dağıtıldı.

Halkın kulak verdiği uzmanlardan olan Canan Karatay’ın gribe karşı önerilmiş olduğu “tirşik çorbası”, Maraş’ın hasım işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında kentte iş adamı Adem Mağralı tarafınca vatandaşlara kurulan dev kazanlardan 5 bin kişiye ikram edildi.

GRİBE KARŞI ÇOK ETKİLİ

İç rahatsızlıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın, yüksek dozda antioksidan içermesi sebebiyle gribe karşı önerilmiş olduğu tirşik çorbasıyla alakalı organizasyona katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şunları söylemiş oldu:

“Maraşımızın birçok kıymeti var. Bizim mutfak kültürümüz bizlere has farklılıkları içeren bir kültürümüz. Bunların başlangıcında paçamız, tirşiğimiz, çorbamız, dolmamız, sarmamız, içli köftemiz bunlar bizlere has mutfak kültürümüz. Ve tirşik başka bir civarda olmayan bizler çorbamız. Uzmanlarımız naturel antibiyotik olarak anlatım ediyorlar. Yapılması birazcık zahmetli de olsa bunu 12 ay piyasaya sürmemiz lazım. Daha çok tanıtmamız lazım.”

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ”

İş adamı Adem Mağralı ise Kahramanmaraş’ın reha yıldönümü vasıtasıyla düzenledikleri şenliğin büyük alaka gördüğünü söylemiş oldu. Bu soğuk kış gününde vatandaşlara 5 bin benlik tirşik ve pilav ikramında bulunduklarını anlatım eden Mağralı, paylaştıkça çoğalan şeyin birlik ve birliktelik bulunduğunu altını çizdi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]