Darbe (Push) - Bilim Kurgu Filmi

Darbe (Push) – Bilim Kurgu Filmi

Paul McGuigan tarafınca yönetilen ve David Bourla tarafınca yazılan 2009 Amerikan süper kahraman tansiyon filmi. Başrollerini Chris Evans , Dakota Fanning , Camilla Belle ve Djimon Hounsou’nun paylaşmış olduğu film. Süper askerlerden oluşan bir ordu kurmak ve güçlerini çoğaltmak için tehlikeli bir deva kullanan bir devlet kurumunu devirmek için bir araya gelen muhtelif insanüstü kabiliyetlerle dünyaya gelen bir öbek insanı anlatıyor.

YouTube video

En iyi bilim kurgu filmleri

Bölüm olarak bilinen karanlık bir devlet kurumu, güçlerini artırmak ve dünyanın gördüğü en komuta ordusunu bir araya getirmek için tasarlanmış deneyler için medyumlar toplamaktadır. Ne yazık ki, neredeyse hiç kimse bu denemelerden sağ çıkamadı. İkinci nesil bir telekinetik veya “taşıyıcı” olan Nick Gant ( Chris Evans ), Bölüm’ün on yıldan fazla bir süre önce babasını öldürmesinden bu yana saklanıyor. Yoğun nüfuslu Hong Kong’da bir sığınak buldu.

Nick, 13 yaşındaki bir geleceği gören ya da “gözlemci” olan Cassie Holmes (Dakota Fanning), 6 milyon doları tuttuğunu iddia ettiği bir evrak çantasını bulmak için yardım istediğinde saklanmak zorunda kalır. Bunu bulmak için, Bölümün deneylerinde yaşayan tek kişi olan ve kaçmış bir “itici” olan Kira’yı (Camilla Belle) bulmaları gerekecek. 

İticiler, tüm psişik güçlerin en tehlikelisine sahiptir: zihinlerine düşünceler yerleştirerek başkalarının eylemlerini etkileme yeteneği. Ancak Cassie’nin varlığı kısa süre sonra Bölümün insan tazılarının dikkatini çeker ve Nick ve Cassie’yi hayatları için kaçmaya zorlar.

Bir dizi özel yeteneklere sahip bir gurbetçi ekibinin yardımıyla, beklenmedik ikili, şehrin en gizli köşelerinde bir yol açar. Ve Kira’yı ararken yetkililerin bir adım önünde olmaya çalışır. Cassie’nin vizyonları onlara rehberlik ederken, çift hedeflerine yaklaşır. Ancak kendilerini bavul için ölümcül medyumlardan oluşan bir aileyle rekabet ederken bulur. 

Daha da tehlikeli olanı , durdurulamaz bir paranormal milis yaratmak için hem davanın içeriğine hem de Kira’ya ihtiyaç duyan güçlü bir itici olan Bölüm Ajanı Henry Carver ( Djimon Hounsou ). Silahlı ve sayıca üstün olan Nick, Cassie, Kira ve müttefikleri, onun uğursuz planını gerçekleştirmesini engellemek istiyorlarsa Carver’ı alt etmenin bir yolunu bulmalıdır.

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]