Geride Kalanlar - Left Behind

Geride Kalanlar – Left Behind – 2014 bilim kurgu filmi

1995’te Tim LaHaye ve Jerry B. Jenkins, dünyanın sonunu ele alan “Left Behind” kitaplarının ilkini yazdılar, ancak bu, temaya Hristiyan yaklaşımı ile yapıldı. Şaşırtıcı bir şekilde romanlar oldukça güçlü ve hatta müstehcen görüşler sunsalar da popülerdi.

“Left Behind” kitapları 21. yüzyılın ilk yıllarında 3 filme dönüştürüldü, hepsi oldukça soğuk karşılandı, ancak 2014 yılı yapımcılar için hikayenin başka bir versiyonunu yapmak için iyi bir zaman gibi görünse de. Bu sefer derin ve değerli projeye katılımıyla ünlü (evet, alaycı sözler) Nicolas Cage’i işe aldılar ve bu da yine tam bir başarısızlıkla sonuçlandı. Klişelerle dolu kötü senaryo ve herhangi bir uyarı veya sebep olmadan yüzünüze çarpan, göze batacak derecede bariz dini imalar.

Başka bir versiyon, dünyanın sonunun Hristiyan versiyonunun hikayesini, insanların basitçe ortadan kaybolduğu ve geride kalanlar tam olarak neler olup bittiğini bilmedikleri zaman anlatıyor. Ve onu izlerken, sinemadan kaybolanlardan biri olmak istediğini hissetmekten kendini alamazsın. Daha da şaşırtıcı olanı Tim LaHaye o filmi seyredip “Rapture’da gördüğüm en iyi film” dedi, Jerry B. Jenkins ise “Bunun romanı hak ettiğini ve tüm diziye olan ilgiyi tazeleyeceğine inanıyorum. ” Sanırım bayat diyalogları, korkunç oyunculuğu ve neredeyse beyni yıkayan Hıristiyan propagandasını fark etmediler.

Ancak diğer yandan Romanya’da doğan Deccal için Nicolae Carpathia ismini bulduklarından, onların yargıları çok ciddiye alınmamalıdır. Batı prodüksiyonlarındaki Rus kötü adamlarının çoğuna Tolstoy, Pushkin veya Dostoyevsky adı verildi. Kombayn Nikoladze adlı kötü adamı yaratan Splinter Cell oyunlarının yaratıcılarından bahsetmiyorum bile … Oğlunuza biçerdöver anlamına gelen adını vermek için nasıl bir ebeveyn olmalısınız …

En güzel aşk sözleri

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]