HADİSLİ REGAİP KANDİLİ MESAJLARI!

HADİSLİ REGAİP KANDİLİ MESAJLARI! 2023 yılına özel dualı ve resimli kandil mesajları!

Regaip Kandili mesajları, yeni senenin ilk kandilinin başlamasına kısa bir vakit kala araştırılmaya başlandı. Hem Recep ayında olması bununla beraber Perşembe günü olması nedeniyle öteki kandillerden ayrılan Regaip Kandili’nde, bu anlamlı günün hatrına edilen dualar, kılınan namazlar en hayırlısıdır. Bizde sizler için en güzel Regaip Kandili mesajlarını derledik. İşte 2023 dualı ve hadisli Regaip Kandili mesajları!

İslam dünyası için en anlamlı günlerden birisi olarak önde gelen Regaip Kandili 18 Şubat Cuma günü algı edilecek. Bu anlamlı günde eş, arkadaş ve akrabalarını unutmadıklarını hatırlatmak isteyen binlerce yurttaş Regaip kandili mesajlarını araştırıyor.  Kelime anlamı olarak güzel şeyleri dilek etmek, istemek, çaba etmek anlamları taşıyan Regaip Kandili’nde Allah’tan en hayırlısı istemek için müslümanlar bu hayırlı geceyi yakarma ile geçiriyor. Duaların semaya yükseldiği kandil gününde müminlerle helalleşilmeli, küs ve dargın olduğunuz kişiler var ise gönülleri alınmalıdır. Üzerimizde hakkı olan insanlara bu hayırlı gününde onları unutmadığımızı hatırlatarak en güzel ve anlamlı  Regaip Kandili mesajları gönderebilirsiniz. İşte WhatsApp, Facebook ve öteki toplumsal mecralardan sevdiklerinize gönderebileceğiniz resimli Regaip Kandili Mesajları!

Regaib Kandili; kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe ederek geleceğimizi planlamamız için büyük bir fırsattır. Bu vesileyle Regaip Kandilinizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ya Rab! Bizi dosdoğru bir yola ilet, senin çizmiş olduğun istikamette ilerlet, niyetlerimizi ihlaslı eyle ve bize lütfettiğin güzelliklerde bereket ihsan eyle. Bu mübarek kandil gününde dualarımızı kabul eyle. Amin…

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi duaların da hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı bu gecede dualarınızın kabul olması dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..

Yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın bütün müminleri bağışlaması dileğiyle. Regaib geceniz mübarek olsun.

Gökyüzü ile ilgili sözler

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz asla solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun…

Ya Rabbi! Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri..!! (Amin) Hayırlı Kandiller…

Regaip Kandili Mesajları

Yağmurun toprağa yaşam verdiği benzer biçimde dualarında yaşam bulacağı bu gecede yakarma bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Regaib kandiliniz kutlu olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu şekilde bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Regaib kandilin kutlu olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz asla solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun…

Bir yakarma gönderiyorum hepinize esenlik, saadet, rahatlık olsun. Sevdikleriniz yanınızda, dünyanız sulh dolu olsun. Allah”ın selamı üzerinize olsun. Regaip Kandiliniz Kutsal Olsun! Fuzuli Sözleri Aşk

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu şekilde bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin kutlu olsun.

Yağmur yüklü bulutlar benzer biçimde gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bize saadet veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Yükü sevgi, aslı hürmet, gücü sulh, süsü tolerans olan kutsal Regaib kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller..

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne menfaat, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Ey Rabbim Şu ebedi acıma ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Hayırlı Kandiller! Hak İle İlgili Sözler

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı saadet dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin kutlu olsun…

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyleki içten öyleki samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

Kandil Sözleri

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden benzer biçimde Allah yanında rütbesi vardır.

Kim canı gönülden inanç eder, yüreğini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan pak meblağ, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa hakkaten mutluluğa erer.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyleki içten öyleki samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

Umut ederiz ki bu kutsal gece, zor günler geçirdiğimiz; ama gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde tekrar bir uyanışa vesile olur.

Regaip kelimesi bereket, bolluk, erdem anlama gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol miktarda verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun.

Yoktan var eden, varlığından bilgilendiren, yaratıp sınav eden, sınav edip sabır veren Allah’ın tüm müminleri bağışlaması dileğiyle. Regaib geceniz kutlu olsun.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]