Hüzün İle İlgili Sözler

Hüzün İle İlgili Sözler Kısa

Hüzün İle İlgili Sözler Kısa, Hüzün İle İlgili Sözler Mevlana, Hüzün İle İlgili Sözler Tumblr, Hüzün İle İlgili Güzel Sözler, Hüzün İle İlgili Sözler Dini, Hüzün İle İlgili Sözler Feysbuk

Hüzün İle İlgili Sözler Kısa sayfamızda sizlere hüzün ile alakalı söylenmiş en güzel sözleri derledik. Sayfamızda bulunan hüzün ile alakalı anlamlı sözleri feysbuk, twitter ve whatsapp ile veya kısa bildiri ile paylaşabilirsiniz.

HÜZÜN İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

Hasret hüzünlüdür. Hüzün de, özlemli.

Hüzün aylaklığın bir türüdür. Samuel Johnson

Hepimiz biliriz ki; hüzün huzurun nazlı kapısıdır.

Dünya hüzün yeridir. Gariplerin sıkıntısı bitmez. Hz. Ali

Yüzün değil, hüzün görünür bazı zamanlar aynada.

Alıştığın kişiyi kaybedince hepimiz gitmiş şeklinde hissediyorsun.

Geceyi hüznün taklidi olarak kabul ediyorum.

Giden gitmiş, hüznü ayaklandırmak beyhude. Ahmed Arif

Havada hazan var, yüreğimde hüzün. Ferhat Güngör

Yağmurlu ikindilerde görülen dramatik bir rüya gibiydi yaşam.

Hüznünü bir mücevher şeklinde taşıyan hanımefendilere.

Bırak ilişki yaşamayı, benim artık insanlarla konuşasım bile yok.

Her gece bir hüzün, bir üzüntü çöküyor üzerime.

Hüzün adres değiştirir zaman içinde, benden geçer, sana doğru göçer sevdiğim.

Hüzün taze meblağ aşk yarasını. Yaramdan da hoşum, yarimden de.

Hüzne kapılmayın. Şu sebeple Allah adildir. Kimsenin ahını hiç kimseye bırakmaz.

Ne süre birazcık sevinçli oluyor şeklinde olsam derhal hüzün kapımı çalıyor.

Omuzların dik, başın yukarıda olmalı hüzün kökünden silinmese de ertelenebilir.

Bir bekleyenin olmalı, sen kendinden vazgeçsen de senden geçmeyen.

Birazcık gülecek olsam, vay sen misin gülen? Derhal yetişir hüzün. Behçet Necatigil

Bak sonbahara geldik artık birazcık hüzün kokacak, birazcık sarıya bürüneceğiz.

Buna bitkinlik demeyelim. Hüzündür olsa olsa, palyaço kıyafetleriyle gelen aldatıcı hüzün.

Sen ve ben olduğumuz sürece bütün bu hüzünler sıcak bir yakınlaşma için bahanedir.

Hüzün Sözleri Resimli

Dünyada bana hiç bir şey, doğuştan dramatik bir insanoğlunun zorla gülmeye emek vermesi kadar acı gelmemiştir.

Tamamımız büyüktük. Minik minik parçalarla, aynı üzüntüden payını alan büyük ve dramatik kişiler.

Nerede olursa olsun tüm dönüşler daima kasvetliydi. İki fert gidiyoruz, üç fert dönüyoruz; sen, ben, hüzün.

Dramatik hanımefendileri seviniz. Hüznüne sahiplenen hanımefendi kadar güzel başka hiç bir şey yoktur hayatta.

Kendimi bir dereceye kadar sevdirdimse de yüreğinde istediğim yere ulaşamadım. Iyi mi açıklardım hüznün delirişini?

Bir tek bir kez bile sebepsiz yere hüzünlendiysen, tüm yaşamın süresince bilmeden öyleki olmuşsundur.

Ve yaşam, sırların sırlarını arayıp bulmak için çıkılan çileli, hüzün ve ızdırap dolu bir yolculuktan başka nelerdir ki? Mürsel Gündoğdu

Kimse bilmesi imkansız be canım. Bilinmedik bir hüzün var içimde. Artık bütün şarkılar hüzün makamında, sensiz bu yüreğimde.

Bu sırada yüreği, yakıcı bir istekle, dramatik bir özlemle, birazcık küçümsemeyle ve tertemiz bir mutlulukla dolu olarak çarpıyordu.

Yaz beni ey Kalem! Gönlüm hüzün denizine öyleki daldı ki. İnsanlar acımasız, vefasız. Yaratandan başka kimim kaldı ki?

Sevmek bu tarz bir olay miydi? İki fert tüm geç kalmışlıklarını arkada bırakıp, beraber geç kalacakları yeni şeyler mi buluyordu? Şayet hal böyle olunca hepimiz bunun için müsait değildik.

Uykuda yeni bir dünya kurabilirsin kendine dedim. Anlamadı, hep uyuşuk, hep tembel, hep depresyondaydım onun için, daha sonraları çılgın.

Hüzün birlik sırrıydı. Bölünmezdi ki, paylaşılsın. Onun için Allah sevilmiş olduğu kullarının kalbine birliğinin yansıması hüznü atardı ilkin. Hüzne tutunan insanoğlu, kullukta adım adım yol alırdı.

Sabahları uyandığıma sevinemiyorum. Gecenin sıkıntısı, öğleye kadar sürdüğü için, sabahın verdiği diriliği yaşayamıyorum. Öğleden sonrasında da akşamın hüznü çöküyor.

Kazma küreklerini aldıktan sonrasında yürümeye başladılar; onları her türlü hüzne boğan gamlı gıcırtı ayaklarının altında eziliyordu. Tepelere yumak yumak sarılan sis, vadilerde salkım saçaktı.

Hüzünle ilgili sözler

Aşk ulaşınca burukluğun şiirinde hüzün dokur heceler ve azarlanmış kalpleri ısırır tam yarısında geceler. Saban onunla sürerse toprağı koşarak, sadece o süre yeşerir taze bir başak.

Yazmayı denedin mi asla? Harfler ve harflerin birlikteliğinden oluşturabileceğin ebedi anlamlar dönemin rahat geçmesini sağlar. Ne üzerine yazacağını bilmiyor musun? Başkalarına anlatabileceğin bir hüznün kesinlikle vardır.

Şundan dolayı tek başına, hepten bir tek kalmak, hatta üzülecek bir şey olmaması ne kadar hüzün verici, hiçlik, tam bir hiçlik. Bundan dolayı kaybettiğin her şey, her şey bir hiçtir, aptalcadır, sıfırdır, mevcud bir tek hayaldir!

Eşleri bir arada tutan şeyin paylaşılan mutluluktan ziyade hüzün olma ihtimalini düşündüm.Birbirini seven çiftlerin hüznü paylaşırken birbirlerine gösterdikleri yakınlık,mutluluğu paylaşırken gösterdiklerinden ziyade olmalıydı.

Şimdi! Şimdi yirmi bir yaşlarında değilim, artık ölmenin de yaşamak şeklinde zor bulunduğunu, minicik bir gözyaşı damlasının içerisinde yaralı yüreğimi onlarca kere boğabilecek kadar fazlaca hüznün birikebileceğini biliyorum.

Unutmanın acısı, ayrılığın acısından değişik. Ayrılık hüzne yakınca, unutmak kasvete kısaca birini er geç unutmaya mahkûm bulunduğunu bilmenin kasvetinden bahsediyorum. Kim bilir niçin bahsettigimi bilmem, bir tek üzülüyorum, vasıfsız üzüntü.

Eşleri bir arada tutan şeyin paylaşılan mutluluktan ziyade hüzün olma ihtimalini düşündüm. Birbirini seven çiftlerin hüznü paylaşırken birbirlerine gösterdikleri yakınlık, mutluluğu paylaşırken gösterdiklerinden ziyade olmalıydı.

Oyala beni dünya demeliydim. Televizyonla oyala, internetle oyala, esrarla oyala, edebiyatla oyala, alkolle, pornoyla ve nescafeyle oyala. Oyalarken bana dokunduğunu hissedeyim; sırtımı sıvazla, saçlarımı okşa. Oyala bizi dünya, hüznümüzü ve sefilliğimizi unuttur.

Unutmanın acısı, ayrılığın acısından değişik. Ayrılık hüzne yakınca, unutmak kasvete kısaca birini er geç unutmaya mahkûm bulunduğunu bilmenin kasvetinden bahsediyorum. Kim bilir niçin bahsettiğimi bilmem, bir tek üzülüyorum, vasıfsız üzüntü.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]