Kadınlar günü mesajları

Kadınlar Günü mesajları | 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kısa, uzun bildiri seçenekleri…

8 Mart 1857 tarihinde Amerika’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi emek harcama koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Yaşanmış olan grevin peşinden polisin sert müdahalesi sebebiyle 129 bayan işçi vakada yaşamını yitirdi. 1910 senesinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde meydana getirilen görüşmede Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihli tekstil fabrikası yangınında ölen bayan işçiler anısına 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını istedi ve kabul edildi. İşte Kadınlar Günü için kısa, uzun bildiri seçenekleri…

Kadınlar Günü yarın dört bir tarafta kutlanacak. Ülkemiz başta olmak suretiyle dünyanın birçok yerinde onlarca bayan katlediliyor. Bayanlara uygulanan sertlik, baskı ve tecavüzler ise had safhada. Bu tarz şeyleri değiştirebilmek bizim elimizde. Hanıma yönelik sertlik ve cinayetlerin sona erdiği bir sene olması dileğiyle Bütün bayanların Kadınlar günü kutlu olsun.

Dünyaya gözümüzü açtığımızda annemiz ile karşılaşıyoruz. İlk tebessümü, şefkati sevgiyi ondan görüyoruz. Annemizden aldığımız sevgi ve şefkatle, sevmeyi sevilmeyi tebessüm etmeyi öğreniyor. Anne ile başlamış olan kadının hayatımızdaki yeri bazı zamanlar bir eş, bazı zamanlar bir yaşam arkadaşı bazı zamanlar abla ve bazı zamanlar ise içten bir arkadaş olarak karşımıza çıkabiliyor. İşte 8 Mart Dünya Kadınlar gününe hususi en yeni en güzel Kadınlar günü mesajları

Kadınlar günü mesajları
Kadınlar günü mesajları

2022 KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Kadın, doğası gereği zayıftır; fakat acıya en fazlaca o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal etmiş olduğu bireyin boş çıkmasıdır. Hiç bir kadının düşsel boşa çıkmasın Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun…

Bütün dünya, ülkemiz ve üyelerimiz içinde vazife meydana getiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

8 Mart, dünyada bayanların eşitlik, kalkınma ve daha rahat hayat özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Alın teri döken, acı çeken, hasret duyan, hakkını korumak için çaba sarf eden bütün Kadınlar 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Peygamberimizin (Aden annelerin ayakları altındadır.) lafının muhatabı olan bütün dünya kadınlarının gününü kutlarım.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer edinen hanımlarımız, çağıl ve çağıl günlere gelmemizde mühim görevler başarmışlardır. Kızıma Doğum Günü Mesajları

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta fazlaca daha çok değerlerimizi anlatım eden kadınlarımızın Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

Erkek olmadan ilkin insan olabilmenin en temel unsurudur bayan. Genellikle değil, devamlı her gözün nuru, yaşamın can damarıdır. 8 Mart dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

Kadınlar İnsanlığın devamı için eğer olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların peşindeki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

Peygamberimizin (Aden annelerin ayakları altındadır) lafının muhatabı olan bütün dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Doğumdan ölüme kadar her yaşamın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi hepimiz meydana getiren kıymetli kadınlarımızın bu hususi gününü yürekten kutlarım.

Kadınlar Günü mesajları

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya hanımlarına sıhhat ve saadet dolu bir gelecek temenni ediyorum.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi sevinçli, kimi üzgün.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Fakat bütün güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O”da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

Dostlar yıldızlar gibidir, onları devamlı göremezsin fakat senin için devamlı var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman hayattaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni fazlaca seviyorum. Kadınlar Günün kutlu olsun..

Kadınlarin başımızın tacıdır. Anamız eşimiz bacımız bir elmanın öteki yarısıdır. Üzmeyelim onları bigün değil her gün bizim canlarımız

Her şeye kıymet senin ebedi sevgin. Seni fazlaca arıyorum. Fazlaca özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Asla ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim…Ağlatacak Sözler

Şayet bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi fazlaca iyi anlardın.. Kadınlar Günün kutlu olsun..

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDİR, NEDEN KUTLANIR?

Dünya Kadınlar Günü yahut Dünya Emekçi Kadınlar Günü her sene 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafınca tanımlanmış internasyonal bir gündür. İnsan hakları temelinde bayanların siyasal ve toplumsal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasal ve toplumsal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Aşk Sözleri

Nankörlük Üstüne Sözler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]