Kadir Gecesi ile alakalı güzel sözler ve kısa hadisler – Kısa, anlamlı Whatsapp Kadir gecesi mesajı ve sözleri

Ramazan ayı içerinde olan Kadir Gecesi yarın algı edilecek. Bin aydan daha hayırlı bugünü rahmetle, namazlarla algı edecek olan vatandaşlar, bununla birlikte sevdiklerine yollamak amacıyla Kadir gecesi ile alakalı sözleri ve kısa hadisleri araştırılıyor. Koronavirüs salgını esnasında algı edilecek Kadir Gecesi mesajları oldukça fazla alaka görmekte. Kısa, anlamlı İnstagram ve Feysbuk Kadir gecesi mesajı ve sözleri araştırılıyor. İşte Kısa, anlamlı Whatsapp Kadir gecesi mesajı ve sözleri…

Koronavirüs sebebiyle sevdiklerinden uzak yurttaşlar Kısa, anlamlı Whatsapp Kadir gecesi mesajı ve sözleri araştırılıyor. Kur’an-ı Kerim’de en hayırlı gün olarak bildirilen Kadir Gecesi namaz ve duaların haricinde uzak yerlerdeki akrabalara yollanan kısa sözler ve rahmetle da algı edilecek. İşte kısa, anlamlı Wharsapp Kadir gecesi mesajı ve sözleri…

KADİR GECESİ İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER VE KISA HADİSLER

Hepimiz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne işe yaradığını sen hatırlar misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. “Kadr 1-3
Rabbimizin bize en büyük hediyelerinden olan ve Resulullah(tez)’ın, Ramazan’ın 10 günündeki (tekli) gecelerde arayın, diye buyurduğu Kadir Gecesi için son 10 güne girmiş bulunuyoruz. Bu gece tekli gece.

KISA, ANLAMLI WHATSAPP KADİR GECESİ MESAJI VE SÖZLERİ

Allah’ım sen oldukça affedicisin, affi seversin, beni affet. Kadir geceniz kutlu olsun.

Allah’ım rızkımıza bereket, kalbimize ferahlık, ömrümüze bolluk ver! Amin. Kadir geceniz kutlu olsun.

Ey Çaresizlerin çaresi ve ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı! İçinde bulunduğumuz bu Kadir Gecesi hürmetine bizleri affetyle Ya Rabbi! Hayırlı Kandiller.

Ya Rabbi! Hayatımızı Kur’an ve Sünnet çizgisinde Hak dostluğu, takva, azimet ve kayra şuuru çerçevesinde yaşat. (Amin) Kadir Gecemiz Kutsal Olsun.

Allah’ım sen bizleri bir Hak aşığı ve Hak rızası sevdalısı eyle. Nerede ve hangi şartlar altında olursa olsun tüm hareketlerimizi senin hoşnutluğuna bağlayım. Hayırlı Kandiller.

Allahım! Bizleri kin, nefret, hırs, hased, bencillik ve kösnü benzer biçimde hastalıklarla savaşım azmiyle gergin mütevazilik ve mahviyet abideleri eyle. Hayırlı Kandiller.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bizlere, bir sene vardır bir günden kısa gelir bizlere. Bire bin yazılan bu gecede yakarma edelim Rabbimize. Kadir geceniz kutlu olsun.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi dualarınızı kabul etsin.

Sizin Ramazan-ı Şerif’te makbul dualarınızı, hem inşAllah hakkınızda bin ay kadar meyvedar Leyle-i Kadrinizi, hem saadeti bayramınızı, hem oldukça kıymettar hizmetinizi tüm ruh-u canımızla kutlama ve tes’id ederiz.

O gece tan yeri ağarana kadar esenliktir.” Kadir Suresi Kadir Gecemiz Kutsal Olsun..

Gecelerini ihya edip hakkıyla algılama dileğiyle kutlu olsun…

Ya Rabbi! Hastalara şifa, dertlilere çare, açlara aş, toklara inanç ve inanç, evlerimize rahatlık bolluk, vatanımıza huzur ver. (Amin) hayırlı Kandiller

Allah’ım bu günler içerisinde Kadir gecesi barındıran günler. Benim günahım oldukça fakat bu günahsız yavrularımızın hürmetine. Medrese-i Yusufiye’deki abilerimize ablalarımıza tahliye ve beraat nasip et inşallah.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]