Miraç Kandili mesajları resimli 2023: Anlamlı, dualı, uzun ve kısa Kandil mesajları seçenekleri – (Hayırlı Kandiller)

Kandil mesajları 2023, kutsal Miraç Kandili‘nin gelmesiyle birlikte şimdiden paylaşımlarda yer almaya başladı. Üç aylar içinde algı edilen Miraç Kandili 17 Şubat gecesi bütün İslam aleminde yakarış ve ibadetler ile ifa edilecek. Hazreti Muhammed’in, Allah’ın daveti üstüne Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, ulu alemlere ve ilahi huzura yükseldiği gece olarak biri olan Miraç Kandili’nde, resimli ve anlamlı kandil mesajları en güzel dualara aracı olarak.

Ayetli, uzun ve kısa Miraç Kandili mesajları ise Whatsapp üstünden sevdiklerine duygularını anlatım edecek olanların paylaşımlarını taçlandıracak. İşte, ‘Hayırlı Kandiller’ dilemek için Instagram, Feysbuk, SMS üstünden paylaşabileceğiniz değişik ve yeni 2022 Miraç Kandili mesajlarından derlemeler.

Miraç Kandili’nde oruç tutmak isteyen Müslümanlar niyet etme hususunda Diyanet bilgisine yoğunlaştı. Diyanet takvimine nazaran Miraç Kandili 10 Mart gecesi gerçekleşecek. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in , Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, sonrasında da semaya icra ettiği ve Ulu Yaratan’ın ebedi kudretinin eserlerini temaşa etmiş olduğu hikmet yüklü yolculuğu anlatım eden Miraç Kandili’nde nafile oruçların aslolan tarihi, geceyi takip eden gün olmakla beraber, daha önceki günle beraber oruç tutulabilir. Peki, Miraç Kandili’nde oruca iyi mi niyet edilir?

Kutsal Miraç Kandili’nin gelmesiyle birlikte ibadetlerini algı edecek olanlar kandilde oruç tutarken niyet etme hikayesinde dikkat edileceklere odaklandı. “Üç aylar”ın ilki olan Recep ayının 27’nci gecesine ifa edilecek olan bu kutsal gecede, müminler bu günün gündüzünde oruç tutmuş, gecesini muhtelif ibadetler ve yakarış ile geçirmiştir. Diyanet bilgisine nazaran, bu oruçlar için, “yarınki orucu tutmaya” benzer biçimde mutlak niyet kafi oluyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]