Şaşırtıcı Sözler

Şaşırtıcı Sözler

Şaşırtıcı Sözler Aşk, Şaşırtıcı Sözler Kısa, Şaşırtıcı Sözler Anlamlı, Şaşırtıcı Sözler Facebook, Şaşırtıcı Sözler Yeni, Şaşırtıcı Sözler Tumblr, Şaşırtıcı Sözler 2020

Şaşırtıcı sözler yazımız içerisinde sizlere en şaşırtıcı sözleri yapmaya çalıştık. Bu sayfamızda olan bu şaşırtıcı kısa sözleri sevdiklerinizle facebook yahut twitterdan paylaşabilirsiniz.

EN ANLAMLI ŞAŞIRTICI SÖZLER

Kırdığın Yerden Kırılacaksın.

Normaller tehlikelidir, delilere güvenin.

Güzel ahlaklı, geniş kalpli ve derya gönüllü ol.

Sana doğru sağır olana, sen dilsiz olacaksın.

Birtakım insanoğlu masal gibidir: Bir var, bir yok.

Ümidini yitirmiş olanın, başka kaybedecek şeyi yoktur.

Buradan oraya, oradan buraya, her yerde garip şeyler var.

Her insanın kalbimde bir yeri var. Kiminin altı çizili, kiminin üzeri!

Ve anlıyor ki insan; kıymet vermek yalnızca matematikte işe yarıyor.

Düşen umutları hangi el kaldırır yerden? Umudunuz el olup gitmişken!

İnsanı insan meydana getiren en mühim cevher; vicdanı ve merhametidir.

Fazla ciddiye almayın bu yaşamı, iyi mi olsa içerisinden canlı çıkamayacaksınız.

İntihar köprüsü gibiyim bu günlerde, gözümden de, gönlümden de düşen düşene.

Zorla güzelliğin olmadığını çoğumuz biliriz fakat zorla, ısrarla çirkefleşenleri bilmeyiz.

Ve yaşam kalmış olduğu yerden asla kalmasını vazgeçtiğiniz bir halde devam ediyor.

Hanımefendiler yanlış adama gönlünü kaptırır; erkekler ise doğru hanıma yanlış yapar.

Şaşırtıcı Sözler Sevgiliye

Senin kimin kimsen yok mu üzüntü, benim bildiğim misafirlik söylediğin, 3 gün diyince sonlanır!

Iyi mi bittiyse bundan öncekiler, bu da sonlanır. Bite bite nihayetinde bende biterim. Olur sonlanır.

Boğazıma takıldı sevdan. 3 defa sırtıma vur helal de; alışık değilim harama, ondan olacak herhalde.

Susmak kabullenmek değil, cevaptır. Şayet insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır.

Tenine dokunabilmek mi? Hâşâ! Gözüm göz menziline girsin yeterli. Hadi düş düşlerime; tutmayana aşk olsun.

Ara ara bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üzerine yağar. Fakat unutma ki, rengârenk gökkuşağı yağmurdan sonrasında menfaat.

Bir ülkede akıl ve sanattan oldukca servete kıymet verilirse bilinmelidir ki; orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır.

Gönlümün meclisinde hepimiz konuşsun istemem, kimse müdahale etmesin aşka. Yer gökyüzü şahidimdir ki siyasal görüşüm yoktur senden başka.

Yolunu beklerken daha dün gece, kaçıyorum bugün senden gizlice. Kalbime baktım da işte iyice; anladım ki sen de hepimiz benzeri biçimindesin!

Kızıma doğum günü mesajı

Aç insanların karnını doyurduğum süre bana kahraman diyorlar. Bunların niçin aç bulunduğunu sorduğum süre ise; bana komünist diyorlar…

Kalp midir insana sev diyen yoksa kimsesizlik mıdır körükleyen? Sahi nelerdir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Vur kadehi ustam bu gecede sarhoşuz. Kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz. İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze. Bundandır bu şekilde dibe vuruşumuz.

Güvenemiyorum insanlara, dil başka olmuş yürek başka. Görünmüyor aslolan surat. Artık o denli sık değiştiriliyor ki, maskeler bile düzmece.

Sessiz ol ve kendini bul. Sen kendini bulmadıkça, kalabalığı defetmek oldukca zor olsa gerek, şundan dolayı o kalabalıktaki hepimiz, ben senin reel benliğinim der. Ve senin kabul etmek yahut karşı çıkmak benzer biçimde bir şansın yok.

Ara ara yaşam seni bulunduğun yerden alıp başka bir yere koyar. Ve der ki; buradan devam et! Yaşamın kuralı bu, umut etmediğimiz şeyler, umut ettiklerimizden daha sık gerçekleşir.

Hangi çiçek, ötekini sarı açtı diye ayıplar? Hangi kuş, değişik ötünce diğerine yasak koyar? Derisinden, dilinden dolayı öldürülüyor insanoğlu. Ah insanoğlu! Bütün şeyleri bulup kendini bulamayanlar…

Sevgiliye şaşırtıcı iltifatlar

Asla kimse olduğu yerde kalmıyor, süre akıp gidiyor insan ile beraber. Gelmemek benzer biçimde bir şansın yok nede olsa. Ya arkadan geliyor yahut önden gidiyor bazıları. Ne sevinçli, zamana yoldaş olanlara…

Sona ermiş olan bir şey sonlanmıştır. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bundan dolayı özgür bırakmak, gitmesine izin vermek ve sağlamış olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

Şayet hala kızıyorsan, kendin ile olan kavgan eksikleri olan anlama gelir. Şayet hala kırılıyorsan, gönül evinin tuğlaları pekişmemiş anlama gelir. Şayet hala kınıyorsan, düşüncelerin yeterince berraklaşmamış anlama gelir. Şems.

Bundan yirmi sene sonrasında yaptıkların için değil, yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Güvenilir limandan uzaklara yelken aç. Rüzgarı hisset ve dalgalarla savaşmayı göze al. Unutma, bir şeyleri başarmadıkça, muhteşem bigün yaşayamazsın!

Şayet yürekli değilsen samimi olamazsın. Şayet yürekli değilsen sevemezsin. Şayet yürekli değilsen güvenemezsin. Şayet yürekli değilsen, gerçeğin peşine düşemezsin. O yüzden ilkin cesaret gelir. Ve öteki her şey onu izler.

Her insan sevinçli olması imkansız. Şundan dolayı gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla düşünür yarını. Ve asla hak etmediği kadar şuursuzca yaşar bugünü. Her insan sevinçli olması imkansız. Şundan dolayı gereğinden fazla özler hayatından çıkanları, hak ettiğinden daha büyük umutlarla bekler yaşamına girenleri. Ve hiç göremez yanı başındakileri…

Anladım ki: insanoğlu; susanı ödlek. Görmezden geleni aptal, affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar. Oysaki hepimiz istediğimiz kadar hayatımızdalar. Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanoğlu.