Tayland yeni tip koronavirüs tedavisinde ilerleme kaydetti

İtalya’nın koronavirüsü izole etmesinin arkasından dünyayı tedirgin eden virüsle alakalı sevindiren bir büyüme daha yaşandı. Tayland’da yeni tip koronavirüs görülen kişilere, HIV ve gripte kullanılan ilaçların karışımıyla tedavi uygulanması kararı bu hastalarda iyileşme görüldü.

Tayland yeni tip koronavirüs tedavisinde ilerleme kaydetti. Bangok’daki Rajavithi Hastanesinden doktorlar, yeni tip koronavirüs tespit edilen kişilere HIV ve grip ilaçlarından oluşan bir karşım uyguladı. Tedaviden 48 saat sonraki sonuçlarda, virüsten etkilenenlerin sıhhat niteliğinde iyileşme görüldüğü vurgulandı.

VUHAN’DAN GELEN HASTADA İYİLEŞME GÖRÜLDÜ

Niteliğinde 10 günde iyileşme görülenler içinde Vuhan’dan gelen 70 yaşındaki Çinli bir kadının da bulunmuş olduğu aktarıldı. Tedavide, antiHIV ilaçları “lopinavir” ve “ritonavir” ile grip ilacı “oseltamivir”nın karışım olarak kullanıldığı bilgisi paylaşıldı.

TEST SONUÇLARI, 48 SAAT SONRA POZİTİFTEN NEGATİFE DÖNDÜ

Rajavithi Hastanesi doktorlarından Kriangska Atipornwanich, bunun virüsün tedavisi için emin bir metot olmadığını sadece hastaların niteliğinde iyileşme sağladığını söylemiş oldu. Söz mevzusu yöntemin, yeni tip koronaviste uygulanacak emin bir tedavi yönetimi olup olmadığını belirlemek için daha çok emek verme yapılması gerektiğine işaret eden Atipornwanich, “Bu karışımı uyguladıktan 48 saat sonrasında kontrol neticeleri pozitiften negatife döndü.” dedi.

YARIN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK
Tayland Esenlik Bakanlığıyla yarın yapılacak değerlendirme toplantısının arkasından karışımın, öteki hastalara da uygulanabileceği belirtiliyor. Tayland’da 19 yeni tip koronavirüs olayına rastlandı. Bunlardan 8’i tedavilerinin arkasından taburcu edilirken, 11’inin tedavisi devam ediyor. Çinli sıhhat yetkililerinin de yeni tip koronavirüs tedavisi için HIV ve grip ilaçlarını kullandığı biliniyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]