The Umbrella Academy - Netflix Bilim Kurgu Dizisi

The Umbrella Academy – Netflix Bilim Kurgu Dizisi

The Umbrella Academy – Netflix Bilim Kurgu Dizisi, Toplama çocuklardan oluşan bir aile ve onların birleşmesiyle oluşan süper tayfa Şemsiye Akademisi. Netflix popüler bilim kurgu serisinin iki sürem olarak netflix’te yayınlanıyor.

Takım iki sezonda da kıyameti önlemeye çalışıyor. Başarıya ulaşmış olmak için bütün benzersiz kuvvetli taraflarını ve nefes kesecek kabiliyetlerini kullanmaları gerekiyor, sadece Şemsiye Akademisi kıyamete karşı tam olarak ne yapabilir?

Her üye, daha ilkin herhangi bir gebe kalma emaresi göstermeyen ve sonuçta insanüstü armağanlar sergileyen bayanlardan 1989 senesinde aynı yazgı gününde hayata merhaba dedi.

Şemsiye Akademisi - Netflix Bilim Kurgu Dizisi
Şemsiye Akademisi – Netflix Bilim Kurgu Dizisi

İşte karakterler ve güçleri:

Bir Numara (Luther) – süper güç

Luther’in insanüstü gücü vardır, bu da onu altın çağında The Umbrella Academy’nin olmazsa olmaz bir üyesi haline getirmiştir, kadroya liderlik eder. Ne yazık ki, muayyen bir görevde ağır bir halde yaralandı ve üvey babasının yaşamını kurtarmak için sert önlemler almasına niçin oldu. Luther’e vücudunun üst yarısını bir maymununkine dönüştüren ve çok önemli kaslı ve tüylü görünümüne yol açan bir serum enjekte etti.

İki Numara (Diego) – nişancı

Diego, fırlattığı herhangi bir nesnenin yörüngesini eğerek, hedeflerini yıkıcı bir doğrulukla vurmalarına imkan tanıyor. Bu hediyeyi evvela suçlularla savaşırken, geçmişte polisin radarına koyan kanunsuz alter-egosu olarak bıçak atmak için kullanıyor. Çizgi romanlarda da nefesini sonsuza kadar tutabiliyor, sadece bu ilk kere Netflix dizisinde tasvir edilecek.

Üç Numara (Allison) – zihin kontrolü

Allison, “Bir söylenti duydum…” ifadesini söyledikten sonrasında insanlardan ne yapmasını isterse onu söyleyerek insanları denetim etme kabiliyetine haiz. Bu, sinir bozucu tesirleri olan bir güç ve kocası, onu evlatlarının uslu durması için kullandığını keşfettiğinde ciddi bir münakaşa mevzusu haline gelir. Yaşamış olduğu sakatlıklar göz önüne alındığında, ikinci sezonda da bu gücü kullanabilecek mi hep beraber göreceğiz. pubg imza sözleri

Dört Numara (Klaus) – ölülerle konuşabilir

Klaus, ölülerle komünikasyon kurabilir ve onları yaşayanlar diyarında somut figürler haline getirebilir. Sadece, kelimenin tam anlamıyla güçlerinin peşini bıraktığı için, son yıllarda etkinliğini sınırlayan uyuşturucu ve alkol bağımlılığına başvurdu. Sık sık ona Altı Numara’nın hayaleti birlikte rol alıyor.

Beş Numara – feza ve süre yolculuğu

Beş Numara, kısa mesafeleri (bir oda süresince) ve mühim seviyede daha uzun mesafeleri (on senelerce geleceğe) yolculuk etmek için kullanabileceği feza ve zamanda ışınlanma gücüne haizdir. Problem şu ki, bu kabiliyet üstündeki kontrolünün güvenilmez olması, bundan dolayı ilk sezonda kıyamet sonrası bir Dünya’da mahsur kaldı. Süre yolculuğu saçmalıklarından ötürü, Akademi’deki evlat edinen kardeşlerinden oldukça daha yaşlandı, sadece 13 yaşındaki bir çocuğun bedeninde sıkışıp kaldı. kızıma doğum günü mesajı

Altı Numara (Ben) – dokunaçlı can alıcıları çağırabilir

The Umbrella Academy’nin korkutucu üyelerinden önde gelen Ben, ekibin düşmanlarını acımasız bir halde yok ederek vücudundan korkulu acıklı can alıcıları toplama gücüne haizdir. Esrarlı koşullar altında öldü, kısaca şu anda takımla komünikasyon kurmasının tek yolu, geçmişte kısa süreli anlamış olur için Ben’i dünyamıza çekmeyi başaran Klaus.

Yedi Numara (Vanya) – kontrolsüz güç

Başlarda hususi bir kabiliyeti olmadığı kabul edilen geçen sürem Vanya’nın Şemsiye Akademisi’nin en kuvvetli üyesi olduğu ortaya çıktı. Sesi saf yıkıcı güce dönüştürebilir, insanları öldürebilir ve bütün binaları yok edebilir, kemanı bu gücü kanalize etmek için bir çalgı olarak kullanabilir. Senelerce kendisine gerçek dışı söylendiğini öğrendikten sonrasında kardeşlerine sırt çevirdi, sadece ilerleyen bölümlerde kendini kurtarması olası.

en güzel aşk sözleri

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]