Ana sayfa haber Türkiye genelinde Google servislerinde erişim çöktü, BTK’dan ilk izahat geldi

Türkiye genelinde Google servislerinde erişim çöktü, BTK’dan ilk izahat geldi

43
0

‘ın ‘deki hizmetlerine girişlerde aksamalar yaşandı. Youtube ve Gmail hesaplarına erişmek isteyen kullanıcılar sayfaları açıldığında hata kodunu görüyor. Mevzuyla alakalı hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı.

ERİŞİM SORUNU YAŞANIYOR

Arama motoru Google ve sağlamış olduğu hizmetlerde erişim problemi yaşanıyor. İlk belirlemelere bakılırsa problemin küresel çapta yaşandığı açıklandı. CNN TÜRK’ün Google yetkililerinden elde etmiş olduğu bilgiye bakılırsa küresel kaynaklı bir problem sebebiyle Google arama motoru ve Youtube benzer biçimde hizmetlerine erişimde sorun yaşanıyor.

Downdetector’da yer edinen verilere bakılırsa Google’da yaşanmış olan sorundan Türkiye ve Japonya en çok etkilenen ülkeler oldu.

BTK’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan meydana getirilen açıklamada kesintinin Türkiye veya BTK kaynaklı olmadığı ve çalışmalara devam edilmiş olduğu açıklandı. Ek olarak kurumun, Google yetkilileriyle de haberleşme halinde olduğu açıklandı.

BAKAN YARDIMCISI AÇIKLADI

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayankonuya dair toplumsal medya üstünden izahat yapmış oldu. Sayan, “Google servislerinde global problemler (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan benzer biçimde) olup, vatanımızda de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz periyodu yakından takip etmektedir. Türkiye’nin verisi bizim ülkemizde kalmalıdır” ifadelerine yer verdi.

Haber Videosu

: Türkiye genelinde Google servislerinde erişim çöktü, BTK’dan ilk izahat geldi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here