tarafınca açıklanan ilk listede, en oldukca retweet edilen paylaşım 14 Ocak’ta ‘World Record Egg’ (@egg_rt_record) isminde hesaptan paylaşılan yumurta tweet’i oldu.

O devre 100 milyon yen armağan vaadiyle 5.3 milyon retweet ile üstün dereceli kıran milyarder Yusaku Maezawa’yı geçmeyi hedefleyen hesap, 14 Ocak’ta yumurta görseliyle bir tweet paylaştı. Mesajda “Haydi hep birlikte bir dünya rekoru kıralım ve Twitter’daki en oldukca retweet edilen tweet olalım. Yusaku Maezawa’nın elinde olan dünya rekorunu kıralım. Bunu yaparız” ifadeleri kullanıldı.

K-POP GRUBUNUN SEVENLERİ REKOR İÇİN RETWEETE BAŞLADI

Paylaşım, 957 binden fazla retweet aldı. Cenup Koreli K-Pop grubu BTS’in en genç üyesi Jeon Jungkook’un 9 Haziran’da paylaşmış olduğu ve müzik eşliğinde dans etmiş olduğu 19 saniyelik bir videoyu eklediği tweet ise ikinci sırada yer aldı.

TWEETE İLK SIRAYA TAŞIDILAR

Sadece sevdikleri grubun ikinci sırada yer almasını kabul etmeyen hayranlar toplumsal medyada örgütlendi ve RT butonuna basmaya başladı. Hayranlar, yalnız 24 saat içerisinde bu tweeti ilk sıraya taşıdı. Paylaşım 1 milyondan fazla retweet aldı.

Üçüncü sırada ise ‘Ashton’ (@aman9919) isminde hesaptan 1 Nisan’da paylaşılan ve bir ördek tarafınca kovalanıyormuş benzer biçimde kaçan bir öbek insanın videosu yer aldı. Paylaşım 600 binden fazla kere retweet edildi.

KEDİLİ VİDEO DÖRDÜNCÜ SIRADA YER ALDI

Toplumsal medya paylaşımlarının bir klasiği olan kedili bir ise dördüncü sırada yer aldı. ‘danee, goddess of dinosaurs’ (@itsdaneesaur) hesabının 4 Temmuz’da paylaşmış olduğu video 590 binden fazla retweet aldı.

Beşinci sıradaysa, ‘NCAA Youngboy’ (@apex_sH)) isminde hesaptan 1 Mayıs’ta paylaşılan bir video yer aldı. Ufak bir kızın, bağırdığı kişilere saldırması için eğittiği kuşunu yayınlayan video 578 bin retweet aldı.

Haber Videosu

: Twitter, 2019’un en oldukca retweet alan 5 paylaşımını ifade etti

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]