Tarihin en büyük uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, bir tek 350 dolar fiyat etiketine haiz olan karşı koyabilir zeki telefonunu duyurdu. Escobar Fold 1 adındaki aygıt, ve ‘a kafa tutuyor.

“Pablo Escobar Fold 1” adlı telefonun katlanır monitörü var ve 349 dolarlık bir fiyat etiketine haiz. Roberto Escobar, bu ürünle Apple’ı hedef aldığını öne sürerken, Amerika’li teknoloji devini insanları dolandırmakla suçladı. Escobar, zira önümüzdeki yıl Apple’a 30 milyar dolarlık bir dava açacağını da belirtti. Hong Kong’da üretilen ve Android işletim sistemi kullanan telefonun 100 bin adetle sınırı olan olacağı belirtildi. Escobar bu telefonun kırılmaz bulunduğunu ve rakiplerine nazaran son aşama müsait fiyatlı bulunduğunu söylüyor.

ÇİFT KAMERASI VAR

Sekiz çekirdekli 2.8Ghz Qualcomm Snapdragon 8 işlemciye haiz olan bu karşı koyabilir telefon, 16 MP + 20 MP çift kameraya haiz. 7.8 inçlik Full HD AMOLED ekrana haiz olan aygıt, çift SIM kart desteğine de haiz.

“APPLE’I YENECEĞİM”

Escobar, Digital Trends’e meydana getirdiği açıklamalarda “Birçok insana Apple’ı yeneceğimi söyledim ve yapacağım. Perakendecileri ve çevrimiçi ağları aradan çıkardım. Böylece Samsung ve ötekiler şeklinde binlerce dolara telefon satmıyorum” gibi konuştu.

Üstelik Roberto Escobar’ın Apple’a karşı başlatmış olduğu cenk yalnızca sektörel bir rekabetten ibaret değil. Kardeş Escobar, Apple’ın insanları kandırarak değersiz mamüller sattığını iddia ederek 6 Ocak 2020’da şirkete karşı 30 milyar dolarlık bir ‘sınıf-aksiyonu’ davası açacağını duyurdu. İnsanlara hak ettiklerini iade etmeden ilkin kendi telefonunu gün yüzüne çıkarmak istediğini söyleyen Escobar, bu davaya adım atmak için bir tek avukatlara 1 milyon dolar para harcadığını dile getirdi.

Pablo Escobar

ABİ UYUŞTURUCU, KARDEŞ TEKNOLOJİ İLE GÜNDEMDE

Pablo Emilio Escobar Gaviria yahut daha genel hatlarıyla malum adıyla Pablo Escobar, tarihin en büyük uyuşturucu kaçakçılarından bir tanesiydi. Bir döneme damga vuran ve dünyanın en varlıklı insanları listesine daha girecek büyüklükte bir servete ulaşan Pablo Escobar, kabahat, uyuşturucu ve katliam kelimeleri ile sık sık aynı cümlede yer aldı.

Pablo Escobar’ın kardeşi olan Roberto Escobar ise daha oldukca teknoloji ve teknoloji üreticileri ile anılıyor. Geçtiğimiz dönemde meşhur girişimci ve iş adamı Elon Musk’ın alev silahı fikrini kendisinden çaldığını iddia ederek gündem yaratan kardeş Escobar, şimdi ise 2019 yılının en büyük hayal kırıklıklarından olan karşı koyabilir zeki telefonlarla gündemde.

Haber Videosu

: Uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın kardeşi 350 dolarlık zeki telefonunu piyasaya sürdü

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]