Geçtiğimiz günlerde toplu mesajı kaldırmakla gündeme gelen ,şimdi de aramalara gelen yeni özelliklerle adından söz ettiriyor.

Kullanıcılar uzun süredir karanlık tema güncellemesini beklese de başka özellikler için de emekler yürütülüyor. Arama özelliği için yenilik getiren şirket, kullananların gelen aramaları bekletebilmesi için yeni özelliği devreye soktu.

ARAYANLAR BEKLEMEYE ALINIP ALINMADIĞINI BİLMEYECEK

Artık kullanıcılar gelen bir aramayı arka planda bekletebilecek ve isterlerse çağrıya yanıt verecek. Aramanın beklemesi kısmında ise arayan birey çağrının beklemeye alınıp alınmadığını bilmeyecek ve davet sesini duymaya devam edecek.

Şayet kullanıcı etken bir aramadaysa ve aletine bir başka davet gelirse bunu bildirimde görebilecek. Kullanıcı hali hazırda bir aramadaysa, sonradan arayan birey aramış olduğu ferdin bir aramada olup olmadığını bilmeyecek.

Aranan birey bildirime düşen çağrıyı kabul veya reddetme ayrıcalığına haiz olacak.

ÖNCEDEN MEŞGUL ÇALIYORDU

Hususiyet ulaşmadan önce aranan birey bir arama içindeyse telefon meşgul çalıyordu. Bu bilhassa beraber kullanıcılar daha basit ulaşılabilir hale gelecek.

ŞU AN SADECE ANDROİD SÜRÜMDE BULUNUYOR

Bu hususiyet şu anda yalnız WhatsApp Android sürümünde bulunuyor. Android kullanıcıları uygulamalarını 2.19.352 veya daha sonraki bir sürüme güncelleyerek bu özelliği kullanabilecek. Bu sürümle beraber birtakım Android kullanıcılarında ortaya çıkan aşırı pil tüketimi problemi da çözüme kavuşturulmuş oldu.

Güncellemenin birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılarda etken olarak kullanılması umut ediliyor.

Haber Videosu

: Whatsapp’ın arama özelliğine yeni özellikler geliyor

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]